S podzimem přichází sychravé a chladné počasí. Člověk nejlépe udělá, když se schová do tepla. Podobně může působit i další říjnové „háelpéčko“, které přináší Kino Brouk. Je jím koprodukční snímek Chlapi nepláčou. Přestože téma válečných traumat válečných veteránů evokuje, že se bude jednat o náročné téma (a skutečně tomu tak je), není nouze ani o vtipné momenty z „kočkování“ účastníků psychologického experimentu.
Chlapi nepláčou je snímek, který stojí za to vidět a užít si všechny jeho barvy, které jsou pestré jako zbarvení podzimního listí.

FB stránka události: https://www.facebook.com/events/2206513509670248/

V opuštěném horském hotelu, který dnes už pouze naznačuje dobu své zašlé slávy a luxusu, probíhá psychologický experiment. Na jednom místě se potká osm dobrovolníků z řad válečných veteránů, zastupujících různé národnosti a etnika bývalé Jugoslávie, aby zde podstoupili společnou terapii. V atmosféře obrovského prázdného hotelu vyplouvají na povrch ty nejhlubší rány minulosti, zasazené rodinou či válečnou zkušeností. Ať už byli účastníci přímými aktéry nebo pouze svědky válečných zločinů, které v 90. letech zvrásnily společný stát, jejich dozvuky žijí v jejich myslích dál a těžko lze od nich očekávat vzájemné souznění. Slovinský terapeut, který má skupinu na starosti, jen obtížně zvládá nebezpečně třaskavou směs, kterou může okamžitě zažehnout každé slovo vyřknuté bez rozmyslu nebo jen zdánlivě křivý pohled.(Aerofilms)